Kolagen na stawy – białko młodości

Bóle i sztywność stawów, niemiłe ukłucia, niemiłe odczucia w czasie ruchu, uczucie „ciężkości” nóg i rąk – tego typu objawy sygnalizują problemy ze stawami.

Niestety, choroby stawów to dość masowa i dolegająca wielu osobom przypadłość. W potyczce z nią pomóc jest w stanie kolagen.

Kolagen – czym jest i jak działa?

Kolagen to białko, główny budulec tkanki łącznej w ciele człowieka. Najczęściej słyszy się o kolagenie w okolicznościach skóry, jej wyglądu i kondycji. Nic nadzwyczajnego, bowiem to kolagen odpowiada za elastyczność i sprężystość skóry, a jego niedobór – za pojawianie się pierwszych zmarszczek i zwiotczeń. Jednakże białko, jakim jest kolagen, występuje nie tylko w warstwie naskórka ludzkiej. Bierze też zasadniczy udział w powstawaniu stawów i ścięgien. Z tej przyczyny problemy stawów najczęściej pochodzą, mniej lub bardziej wprost, z niedoborów kolagenu. Oprócz tego, proteina ta jest obecna w tkance która tworzy blizny, rogówkę oka, na powierzchni tętnic, w tkankach tworzących błony śluzowe i wnętrze żył, składa się także na tworzenie kości. Pełni zatem wiele niezbędnych funkcji w organizmie człowieka, na których nierównowagę i upośledzenie może wpłynąć jej niedostatek.

Kolagen – czym jest i jak działa?

Kolagen to białko, najważniejszy budulec tkanki łącznej w organizmie człowieka. Na ogół można słyszeć o kolagenie w kontekście tkanki skórnej, jej oblicza i kondycji. Nic nadzwyczajnego, gdyż to kolagen jest odpowiedzialny za elastyczność i sprężystość tkanki skórnej, a jego brak – za pojawianie się pierwszych zmarszczek i zwiotczeń. Jednakże białko, jakim jest kolagen, występuje nie tylko w warstwie naskórka ludzkiej. Bierze też kluczowy udział w tworzeniu stawów i ścięgien. Z tego względu problemy stawów najczęściej tworzą się, mniej lub bardziej bezpośrednio, z niedoborów kolagenu. Ponadto, proteina ta jest obecna w tkance która tworzy blizny, rogówkę oka, na powierzchni tętnic, w tkankach które tworzą błony śluzowe i wnętrze żył, składa się także na tworzenie kości. Pełni zatem wiele ważnych funkcji w ludzkim organizmie, na których zaburzenie i upośledzenie może wpłynąć jej niedobór.

Wykorzystanie kolagenu

Odkrycie właściwości proteiny określanej mianem kolagenu, oraz zbadanie różnorodnej roli, jaką spełnia w ciele ludzkim, pozwoliło na wykorzystanie jej w leczeniu i kosmetologii. Kolagen naturalny na stawy, jak i kolagen używany do tworzenia innych suplementów, pozyskiwany jest zwykle z organizmów żywych (wyróżnia się kolagen morski wydobywany z białka rybiego, bydlęcy, wieprzowy). Kolagen używany jest w medycynie estetycznej – równie dobrze w chirurgii plastycznej, jak i na przykład w chirurgii oparzeń, jest bowiem środkiem naglącym regenerację tkanki skórnej. Używa się go również do wytwarzania substytutów warstwy naskórka. Kolagen stanowi składnik wielu preparatów, głównie kremów. Co ciekawe, używa się go także w przemyśle spożywczym, między innymi do produkcji żelatyny. Nie ma żadnych zastrzeżeń do zażywania kolagenu – jako jeden ze składników żelatyny, występuje w bardzo wielu produktach spożywczych. Jego właściwością jest całkowita hipoalergiczność. Powyższa charakterystyka kolagenu jest przyczyną tego, że znalazł on wykorzystanie także w produkcji różnorakich suplementów diety. Pojawia się wśród nich między innymi jako kolagen na stawy, ale nie brakuje też preparatów, wykorzystujących jego pozytywny wpływ na witalność, zdrowie i wygląd skóry.

Z jakiego powodu kolagen na stawy w proszku?

Wielokrotnie prowadzone badania pokazały, iż środki farmaceutyczne, które zawierają kolagen na stawy, korzystnie wpływają na naturalne procesy które zachodzą w środku organizmu, polegające na syntezie kolagenu. Ostropest plamisty

Dzieje się tak gdyż doprowadzają odpowiednią ilość składników, składających się na konstrukcję struktury stawowej. Faktem stwierdzonym naukowo jest, że przyjmowanie kolagenu wywiera terapeutyczne działanie na problemy z osteoporozą i zapaleniem stawów. Kolagen naturalny na stawy wpływa na wzrost gęstości kości i ich mineralizację, a również pozwala ograniczyć uczucie bólu który wynika ze zmian w chrząstce stawowej. Suplementacja kolagenem przeciwdziała doprowadzeniu do jego zbyt małej ilości w organizmie, wpływających na pojawianie się stanów zapalnych stawów, lub choroby zwyrodnieniowej stawów.

https://kolagen1.webnode.com

W przemyśle farmaceutycznym, kolagen na stawy osiągalny bywa w różnorakiej formie – zarówno pastylek, kapsułek, jak i w postaci sproszkowanej. Kompozycja suplementów opartych na kolagenie, zwykle jest analogiczny. Przy zakupie wskazane jest jednak kontrolować, aby dany preparat, oprócz kolagenu, zawierał również witaminę C, która w naturalny sposób sprzyja jego przyswajalności i pobudza organizm do jego dodatkowej produkcji. Kolejnym kluczowym składnikiem suplementów z kolagenem jest glukozamina, która wchodzi w skład macierzy chrząstki stawowej.

Kolagen, zawarty w farmaceutykach, to naturalny i bezpieczny dla organizmu środek. Decydując się na kolagen na stawy w proszku, można przyjmować go w formie rozpuszczonej, przykładowo z lubianym koktajlem, smoothie, czy nawet z kawą, co wydaje się przyjemniejsze od łykania tabletek. Najważniejsze pozostaje jednak działanie kolagenu i jego dobry wpływ na wiele fukcji w ciele człowieka.

Kolagen na stawy opinie

Kolagen na stawy szczyci się wielką popularnością wśród osób, które swego czasu skarżyły się na bóle i trudnośći ze stawami, wśród sportowców, których stawy są szczególnie wystawione na urazy, jak też wśród wszystkich tych, którzy po prostu chcą zatroszczyć się o zdrowie i zwinność swoich stawów i przyjmują kolagen zapobiegawczo. W sieci znaleźć można poświadczenia dużej liczby osób zadowolonych z używania tego środka, czy to w niwelowaniu dolegliwości stawowych, czy też w zapobieganiu im. Kolagen na stawy oceny pozytywne gromadzi najczęściej wśród blogerów promujących aktywny i zdrowy tryb życia. Nie bez wpływu na nie pozostaje epizod, że działanie kolagenu nie jest sprowadzone jedynie do poprawy funkcjonowania stawów. Jako białko będące głównym budulcem skóry, kolagen odpowiada także za jej stan, wygląd i kondycję. Skóra odżywiona kolagenem, to skóra na dłużej zatrzymująca swoją delikatność, elastyczność, sprężystość – po prostu młodość. Stosowanie kolagenu to zatem nie tylko wybór zdrowia, ale też wybór dłużej trwającej młodości i krzepkości.

https://soundcloud.com/kamil80