Peruwiański żeń-szeń, czyli czemu służy korzeń Maca?

Maca (Lepidium meyenii) to skromna roślina, przypominająca wyglądem rzodkiew. Występuje na terenie peruwiańskich Andów, gdzie prowadzone są jej hodowle.

Korzeń rośliny Maca, który może mieć do 15 centymetrów w obwodzie, od wielu tysięcy lat jest rozchwytywany i używany w leczeniu tradycyjnym. Korzeń Maca właściwości ma ogromną ilość, od pozytywnego wpływu na urodę, poprzez podnoszenie libido i potencji, aż po poprawę koncentracji.

Zwyczaj posilania się roślinami Maca

Maca, jako roślina naturalnie rosnąca wysoko w Andach, najpierw stosowana była głównie przez zasiedlających okoliczne rejony. Zaczęła być stosowana wiele tysięcy lat temu przez rolników z plemiona Inków, na miejscu dzisiejszego Peru. W niektórych miejscach Andów Maca nadal traktowana jest jako źródło codziennego pożywienia. W całym świecie roślina ta wyróżnia się ze swoich wyjątkowych właściwości. Dlatego też na ten moment jest eksportowana w wiele jego miejsc, zazwyczaj pod postacią proszku gotowego do połączenia z wodą, sokiem oraz. Trafić można również na suplementy z korzenia Maca w kapsułkach albo kroplach.

Korzeń Maca na potencję, rozrodczość oraz na sprawność

żeń szeńPrzyswajaniu korzenia tej rosnącej wysoko w górach rośliny przypisuje się bardzo korzystny wpływ na krzepkość. Szczególnie, korzeń Maca wzmacnia wytrzymałość fizyczną organizmu, a oprócz tego dopinguje energetycznie i wspomaga wytrzymałość na zdenerwowanie. Regularne wykorzystywanie Maca powoduje stymulowanie rozwoju połączeń między neuronowych, co ma bardzo dobry wpływ na procesy połączone z pamięcią i skupieniem.

W skład rośliny Maca wchodzą antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki, a dzięki temu korzeń Maca hamuje procesy starzenia. Mówi się też o jego ogromnym wpływie na zmniejszenie ryzyka zachorowania na choroby nowotworowe. Jednym z pierwszorzędnych przymiotów korzenia Maca, powszechnym i wykorzystywanym od lat, jest jego pozytywne wpływanie na płodność u ludzi i zwierząt. Stosuje się także korzeń Maca na potencję.

https://noblehealth.pl/produkt/zen-szen

Bo w tym cały jest ambaras…

Korzeń Maca atrybuty pobudzające seksualnie ujawnia w zastosowaniu u obydwu płci. Panom pomaga zwalczyć różne problemy z zaburzeniami erekcji, paniom zaś podnosi wynik libido. Jednakowo w przypadku panów, jak i pań, zażywanie korzenia Maca wpływa na polepszenie funkcji seksualnych. Jako afrodyzjak, korzeń maca oceny zbiera bardzo dobre. Zwłaszcza, że jego oddziaływanie nie ogranicza się do sfer erotycznych, ale ma również znaczenie dla funkcjonowania całego mechanizmu ludzkiego.

Żeń szeń

Wartości odżywcze

Czemu korzeń Maca zawdzięcza swoje unikalne i wielorakie działanie? Oczywiście swojemu składowi, a zatem wartościom odżywczym, na które składają się prawie wszystkie potrzebne dla mechanizmu ludzkiego aminokwasy, a także witaminy, takie jak: A, B1, B2, B6, C i E. Do tego, już bardzo bogatego zestawu, dochodzą jeszcze składniki mineralne: żelazo, wapń, cynk, miedź, potas, mangan i sód. Wysokość nienasyconych kwasów tłuszczowych w sproszkowanym korzeniu Maca wynosi ponad 70 procent, co jest bardzo korzystną proporcją.